6 najčastejších omylov pri nosení detí

Mnohí rodičia by radi nosili svoje deti, nakoniec však šatka či nosič ostanú zatvorené v skrini a vždy sa nájde dôvod, pre ktorý ho nepoužijú. Možno ste sa odvážili nosiť, ale necítite sa pri tom vo svojej koži. Je to bežný jav. Nosenie dieťatka je však také príjemné, že sa po prvých pochybnostiach či nezdaroch rozhodne nevyplatí vzdávať.

Výber nesprávneho nosiča

Možno ste dostali nosič do daru. Ak však máte možnosť vybrať si šatku či nosič sami, spravte si prieskum, na trhu je mnoho rozličných výrobkov určených pre rôzne typy rodičov. Zatiaľ čo jedna mamička uprednostní šatku, sú rodičia, ktorí si obľúbia ergonomický nosič.
Cena dokáže mnoho napovedať. Mnohí ľudia siahnu po nosiči s nízkou cenou, pričom ide zvyčajne o nezdravý typ nosiča, tzv. klokanku. Ak chcete ušetriť a získať kvalitný nosič, pozrite si inzeráty v bazároch určených pre mamičky. Overte si výrobcu, skontrolujte či je nosič certifikovaný a či sa v ňom dieťa nosí ergonomicky. Ak výrobca deklaruje, že môžete dieťa nosiť aj tvárou od seba, spozornite, ide o nezdravý spôsob nosenia a výrobca nemá záujem o zdravé nosenie, len chce predať populárny výrobok bez ohľadu na zdravie zákazníka.

Neodkladajte nosenie, premeškáte priveľa času

Mnohé mamičky chcú nosiť, avšak boja sa nosiť novorodené dieťatko. Čakajú týždne, neraz mesiace, kým sa odvážia. Dieťatko je zvyknuté na nosenie z bruška, a tak môžete pokračovať v nosení už v pôrodnici. Pre niekoľkomesačné dieťatko bude nový spôsob nosenia nezvyklý a môže mať istý čas problém prispôsobiť sa.

Ujasnite si dôvody, pre ktoré chcete nosiť

Chcete ísť s módnym trendom? Alebo ste niekde zachytili informáciu o tom, že nosenie je fajn? Takáto motivácia vám nemusí stačiť, vaše odhodlanie môže zničiť už prvá poznámka okoloidúcich na ulici či od pediatra. Zistite si o nosení a jeho význame pre dieťa, bonding a dojčenie čo najviac informácií.

Bojíte sa, že robíte niečo nesprávne a nevyhľadáte pomoc

Nikto nespadol z neba učený, preto je normálne ak vyhľadáte pomoc. Na to sú tu skúsenejšie mamičky či inštruktorky nosenia, ktoré robievajú kurzy pre rodičov. Hľadajte fóra o nosení, nájdite si priateľov, ktorí tiež nosili, získate mnoho inšpirácií a podpory.

Máte obavy, že dieťa rozmaznáte

Malé dieťa nemôžete rozmaznať. Dieťatko má svoje potreby a tie potrebuje mať naplnené. Dieťatko rodičmi nemanipuluje, ani ich nezneužíva, jednoducho potrebuje ich absolútnu pomoc a podporu. Keď je dostatočne vyspelé a pripravené na samostatnosť, tak sa už nosiť nebude chcieť a na vlastných nôžkach bude objavovať svet.

Nenechajte sa odradiť prvým neúspechom

Viazanie či prvé nosenie nemusí byť z viacerých dôvodov úspešné, nenechajte sa však odradiť. Chce to cvik a trpezlivosť. Ak Vás napríklad po nosení bolel chrbát, neznamená to automaticky, že nosenie nie je pre Vás, len to, že by ste mali prekonzultovať nosenie s poradcom.

This entry was posted in Nezaradené.

Pridaj komentár