Hľadáte poradenstvo?

Prečítajte si základné informácie o poradenstve, ktoré poskytujem. Mnohé ženy váhajú nad tým, či by mali využiť odborné poradenstvo a neraz prichádzajú až keď sú ich problémy závažné a vyžadujú si dlhodobé riešenie. Avšak vyhľadať poradkyňu nie je zlyhaním, naopak, je to správna voľba a spôsob ako získať informácie a naučiť sa postupy, ktoré skutočne fungujú.


DSC_0405

Poradenstvo poskytujem v Materskom centre Podunajské Biskupice. Foto: DeepGirl.sk

Volám sa Andrea Kvintová, a od roku 2011 poskytujem laktačné poradenstvo, som držiteľkou certifikátu poradkyne pri dojčení oz MAMILA, každoročne absolvujem preškolenia. Som tiež dvojnásobnou matkou a dojčím už šiesty rok, moje vedomosti sú ako teoretické, tak aj praktické. Už štvrtý rok vediem podpornú skupinu dojčenia a okrem toho sa venujem organizovaniu stretnutí, workshopov, besied predovšetkým na témy týkajúce sa kontaktného rodičovstva. Poskytujem aj poradenstvo pri nosení detí v šatkách a nosičoch a pri bezplienkovej komunikačnej metóde. Som absolventkou Kurzu pre lektorky viazania do šatky V BAVLNCE i absolventkou kurzu Lektora Školy lásky v rodine.


Účelom poradenstva je poskytnúť informácie, pomoc a podporu, a získať základné zručnosti. Stretnutie s poradkyňou automaticky neznamená vyriešenie Vášho problému, hlavne v prípade, že sa rozhodnete odporúčané postupy nedodržiavať. Zoberte prosím na vedomie, že za nedodržanie a nesprávne použitie postupov, či podaných informácií nenesie poradkyňa žiadnu zodpovednosť. Poradenstvo nenahrádza konzultáciu s lekárom-odborníkom!

Keďže sa poradenskej činnosti venujem naplno, je moje poradenstvo čiastočne spoplatnené. Aby rodičia nemuseli platiť plnú sumu, ktorá by pokryla reálne náklady na poradenstvo, vykrývam náklady inými činnosťami, napríklad aj aktivitami stránky Pohodové rodičovstvo.sk a predajom e-bookov. Vďaka Vašej podpore tiež pomáham vzdelávať ďalšie ženy, aby sme spolu mohli šíriť osvetu a predchádzať závažným problémom pri dojčení a podporovali matky v ich rodičovských kompetenciách.

Ak máte vážne finančné problémy a pre svoju sociálnu situáciu si nemôžete dovoliť platené poradenstvo, neváhajte ma kontaktovať, pokúsime sa nájsť cestu.

Poradenstvo robím výlučne v Materskom centre Podunajské Biskupice, osobné návštevy v domácnosti/pôrodnici nerobím, len vo výnimočných prípadoch využívam aj túto možnosť. Adresa: Latorická 4, Bratislava (pohodlný prístup autom, parkovanie priamo pred MC, dobrá dostupnosť MHD).

Poradenstvo poskytujem v pracovných dňoch počas pracovných hodín, počet termínov je obmedzený. Kontaktuje ma prosím na čísle: 0907 433 168

mobil_kontaktPočas prebiehajúcej konzultácie neberiem telefón. Ak sa mi nemôžete dovolať, napíšte mi SMS, že ma potrebujete kontaktovať kvôli poradenstvu, keď budem môcť telefonovať, prezvoním Vás naspäť. Nekontaktujte ma prosím vo večerných hodinách, cez víkendy a sviatky, ideálne len v pracovnej dobe 8:00-18:00.

Termín stretnutia je potrebné dohodnúť si telefonicky alebo e-mailom  a oboznámiť sa so základnými informáciami. Na stretnutie príďte prosím presne, na každé stretnutie mám vyhradený určitý čas, po ňom mám stretnutie s ďalšou mamičkou.

Ak na dohodnuté stretnutie nemôžete prísť, stačí poslať SMS správu s krátkym oznámením, že sa nedostavíte, dôvod nemusíte uvádzať. Ja budem môcť venovať čas inej mamičke, ktorá potrebuje pomoc. Ak stretnutie vopred telefonicky alebo SMS správnou nezrušíte, vyhradzujem si právo neposkytnúť Vám ďalší termín na poradenstvo.

Informácie, ktoré budem pred prvým stretnutím potrebovať – Vaše meno a kontakt na Vás, základné informácie o situácii, ktorú potrebujete riešiť a vek Vášho dieťatka.

Ako zvyčajne prebieha poradenstvo

Pri riešení problémov s dojčením je potrebné vidieť Vaše dojčenie naživo. Po príchode nadojčíte dieťatko tak ako ste zvyknutá. Ak bábätko spí, šetrne ho zobudíme a dáme na prsník, v prípade potreby upravíme prisatie a polohu, prejdeme si postupy, ktoré vedú k zefektívneniu dojčenia a dohodneme sa na ďalšom postupe. V prípade, že sa dieťatko nebude dojčiť počas poradenstva, dohodneme si alternatívne stretnutie podľa Vašej aktuálnej situácie.

Poradenstvo pri nosení – ak ste ešte nenosili, odskúšame spoločne viazanie do pevnej šatky, ktorú Vám na viazanie poskytnem počas poradenstva, viazať môžeme aj do Vašej šatky. Najprv ide o nácvik so špeciálnou manipulačnou bábikou, následne s Vašim dieťatkom. Pri konzultácii nosenia v nosiči naviažeme Vaše dieťa do nosiča, vysvetlíme si polohy a ako riešiť bežné problémy pri nosení.

Aké poradenstvá poskytujem:

  1. Poradenstvo pri dojčení
  2. Poradenstvo pri nosení
  3. Poradenstvo pri bezplienkovej komunikačnej metóde
  4. Poradenstvo pri kontaktnom rodičovstve/vzťahovej výchove

Cenník poradenstva:

Poradenstvo pri dojčení

Prvé stretnutie 25€, druhé a tretie stretnutie 10€, štvrté a ďalšie stretnutia – cena po vzájomnej dohode, v cene sú zahrnuté informačné materiály, v cene nie sú zahrnuté pomôcky. Kontrolné stretnutie – 5€, alebo cena dohodou podľa počtu predchádzajúcich stretnutí.

Poradenstvo pri nosení

  1. Jednorazové stretnutie pre začiatočníkov – 60 až 90 min. konzultácia obsahujúca základné informácie o nosení, uviazanie základného úväzu kríž s vnútornou kapsou, informácie o pomôckach pri nosení a o nosení staršieho dieťaťa: 25€, v cene sú zahrnuté informačné materiály
  2. Konzultácia pre nosiacich rodičov – riešenie problémov pri nosení a otázok o nosení, 30 min. konzultácia: 15€

Poradenstvo pri bezplienkovej komunikačnej metóde

  1. Jednorazové stretnutie pre začiatočníkov – 60  až 90 min. konzultácia obsahujúca základné informácie o BKM, informácie o pomôckach pri BKM a o tom ako to funguje u staršieho dieťaťa: 25€, v cene sú zahrnuté informačné materiály
  2. Konzultácia pre BKM rodičov – riešenie problémov pri BKM a otázok o BKM, 30 min. konzultácia: 15€

Poradenstvo pri kontaktnom rodičovstve

Jednorazové stretnutie – konzultácia k jednotlivým aspektom kontaktného rodičovstva a ich aplikácia do každodenného života s dieťatkom, s výnimkou riešenia konkrétnych problémov s dojčením, nosením a BKM – 30 min. 10€, 60 min. 25€

Skupinové prípravy na dojčenie, nosenie, BKM – min. počet 3 a viac mamičiek, cena dohodou od 6€/na osobu, alebo manželský pár, min. počet 35€

Prečo sa oplatí investovať do riešenia problémov s dojčením?

Riziká nedojčenia si v ťažkých chvíľach, keď matka rieši problémy s dojčením, nedokáže do dôsledkov predstaviť. Ak pominieme zdravotné riziká pre matku i dieťa, tie najviditeľnejšie a najkvantifikovateľnejšie náklady spojené s nedojčením sa ukážu vo Vašej peňaženke.

Len v prvom polroku života dieťaťa Vás kúpa umelého mlieka vyjde zhruba na 200 Euro, do tejto sumy nie sú započítané pomôcky v podobe fliaš, cumľov, sterilizačných pomôcok atď. v hodnote ďalších desiatok Eur. A keďže umelú stravu zvyčajne podávajú matky dlhšie ako prvých 6 mesiacov, reálne výdavky sa šplhajú do  stoviek Eur.

Platená konzultácia s poradkyňou (i tá opakovaná) je nenahraditeľnou investíciou.

Mgr. Andrea Kvintová,  IČO: 47381019 DIČ: 1074980445 Cenník je  platný od 1.10. 2014.

Pridaj komentár